O Nas

0
Jesteśmy małą hodowlą prowadzoną od 1999 roku; ludźmi, którzy „zeszli na psy”, jesteśmy od zawsze – i prawdopodobnie na zawsze!

Przeżyliśmy kilka ras psów i zawsze po śmierci naszego pupila szukaliśmy jakiejś nowej rasy. Bo i po cóż „wchodzić do tej samej rzeki”? Jest tyle fascynujących rodzajów czworonogów, że absolutnie nie warto się ograniczać i zatrzymywać na jednej. Taką filozofią kierowaliśmy się do czasu, kiedy sprowadziliśmy z Czech naszą pierwszą akitę – Hayę. No i koniec! Akita inu to rasa idealna, rasa której szukaliśmy – i już do końca życia nie zechcemy innej.

0
Haya ujęła nas swą wrodzoną inteligencją, do której nie potrzebowała tresury. Podobało nam się w niej, jakim pięknym, godnym i pewnym siebie zwierzęciem była; bawiło, gdy wszyscy w tamtych czasach laicy klasyfikowali ją jako psa rasy husky. Naszą sympatię zaskarbiła sobie oczyszczaniem ogrodu z myszy i kretów, a także imponującym chwytaniem ptaków w locie; nasze serca – bezwarunkową miłością oraz zaufaniem do nas i nikogo innego.

Tak właśnie staliśmy się „akiciarzami”. Obecnie u swego boku mamy córkę Hayi – Kajko – oraz jej wnuczkę – Yoko. Mamy zamiar ów ród dalej kontynuować.

0
0
Jako że nie mamy szczeniaków zbyt często, całą swoją energię i uczucie inwestujemy w wychowanie oraz opiekę nad tymi, które się urodzą. Żyjemy w przekonaniu, iż małe pieski – jak każde inne dziecko – potrzebują od maleńkości kontaktu z ludźmi i nowymi sytuacjami, aby ich charakter rozwijał się jak najlepiej i żeby nie były psami bojaźliwymi ani zestresowanymi. Staramy się z nimi spędzać jak najwięcej czasu i uczyć ich nowych rzeczy.

Maluchy mają do dyspozycji cały wielki ogród; gdy są większe, zabieramy je na spacery. Wierzymy, że dzięki temu otrzymacie od nas zdrowe, zrównoważone i mądre psy, które pokochacie tak samo jak my – na niczym innym bowiem bardziej nam nie zależy.